ThaiStay99 ThaiStay99.com
Tropical Peaceful Poolside Retreat
Tropical Peaceful Poolside Retreat - 3 star villa in Ko Phangan, Thailand

Tropical Peaceful Poolside Retreat

📍 Ko Phangan, Ko Phangan

Pool Gratis WiFi
Boka nu Ring

Om detta hotell

Tropical Peaceful Poolside Retreat är ett 3-stjärnigt villaboende som ligger i Ko Phangan, Thailand, och erbjuder gästerna en privat pool och rymliga vardagsrum som är perfekta för en fridfull ö-semester. Denna fastighet erbjuder en exklusiv upplevelse med sina tre välutrustade sovrum och två badrum, vilket säkerställer gott om utrymme och komfort för resenärer som söker avkoppling mitt i det tropiska landskapet. Gäster som bor på denna tillflyktsort i Ko Phangan kan njuta av en rad bekvämligheter utformade för bekvämlighet och …

Adress

PXXH+42W Ko Pha-ngan, 84280 Ko Phangan, Thailand

📍 Öppna i Google Maps

Tjänster & Faciliteter

Pool Parkering Gratis WiFi

Sevärdheter i närheten

Hin Kong Beach 650 m
Srithanu Beach 1.8 km
Pleayleam Beach 2.9 km
Chao Phao Beach 3.1 km
Nai Wok Beach 3.9 km
Phaeng Waterfall 4.4 km

Vanliga frågor

Var finns Tropical Peaceful Poolside Retreat?
Tropical Peaceful Poolside Retreat ligger i Ko Phangan, Thailand.
Erbjuder Tropical Peaceful Poolside Retreat gratis WiFi?
Ja, Tropical Peaceful Poolside Retreat erbjuder gratis WiFi för alla gäster.
Har Tropical Peaceful Poolside Retreat en pool?
Ja, Tropical Peaceful Poolside Retreat har en pool tillgänglig för gäster.
Finns det parkering vid Tropical Peaceful Poolside Retreat?
Ja, parkering finns på Tropical Peaceful Poolside Retreat.
Vilken typ av boende är Tropical Peaceful Poolside Retreat?
Tropical Peaceful Poolside Retreat är en villa belägen i Ko Phangan, Thailand.
Hur kan jag boka Tropical Peaceful Poolside Retreat?
Du kan hitta tillgänglighet och boka Tropical Peaceful Poolside Retreat direkt via bokningslänkarna på denna sida.
🏨

Are you the owner or manager of Tropical Peaceful Poolside Retreat?

Manage your listing and track your visitors

View Stats Update

2 136 guests visited Tropical Peaceful Poolside Retreat over the past 365 days, averaging 5,9 daily visits with a peak of 239 in Feb 2026.

Top nationalities visiting Tropical Peaceful Poolside Retreat

Thailand
China
Australia
India
UK
Germany
Russia
Singapore
France
Japan
South Korea
Switzerland
Stats tracked in real time, AI bots and web crawlers are filtered — visitor statistics reflect real human visits only — figures updated here on the 2nd of each month · V5

ThaiStay99.com

Thailand's Hotel Guide

Hem Sök Restauranger

Tropical Peaceful Poolside Retreat - Ko Phangan

Villa
Tropical Peaceful Poolside Retreat - 3 star villa in Ko Phangan, Thailand
Tropical Peaceful Poolside Retreat är ett 3-stjärnigt villaboende som ligger i Ko Phangan, Thailand, och erbjuder gästerna en privat pool och rymliga vardagsrum som är perfekta för en fridfull ö-semester. Denna fastighet erbjuder en exklusiv upplevelse med sina tre välutrustade sovrum och två badrum, vilket säkerställer gott om utrymme och komfort för resenärer som söker avkoppling mitt i det tropiska landskapet.

Gäster som bor på denna tillflyktsort i Ko Phangan kan njuta av en rad bekvämligheter utformade för bekvämlighet och fritid. Varje villa har en privat pool, kompletterad med en uteplats, perfekt för att njuta av det varma thailändska klimatet. Inuti är boendet utrustade med luftkonditionering för komfort, ett fullt utrustat kök för självhushåll och en uteplats som ofta har en lugn trädgård och utsikt över bergen. Ytterligare omtänksamma detaljer inkluderar en te- och kaffebryggare och en TV för underhållning, vilket förbättrar den totala upplevelsen.

Villans läge i Ko Phangan placerar gäster inom 8 minuters promenad från Hin Kong Beach, vilket ger enkel tillgång till kusten. För dem som vill utforska den naturliga skönheten på ön finns flera attraktioner inom räckhåll, inklusive Phaeng Waterfall, cirka 4,3 km bort, och Ko Ma, som ligger cirka 7,3 km från fastigheten. Ytterligare utforskning kan leda till Tharn Sadet Waterfall, cirka 12 mil bort. De omgivande vattnen i Ko Phangan är kända för dykning, och erbjuder en spännande aktivitet för gäster att uppleva det pulserande marina livet. Samuis internationella flygplats erbjuder bekväm tillgång, som ligger cirka 30 miles från villan.

Denna villa är designad för att ge en vilsam och privat bas för att uppleva Ko Phangans charm. Gästerna uppskattar den självständighet som en privat villa ger tillsammans med den uppslukande naturliga miljön, vilket gör den till ett övertygande val för längre vistelser eller familjesemester.

Plats & Kontakt

Tropical Peaceful Poolside Retreat
PXXH+42W Ko Pha-ngan
Ko Phangan
Thailand

Tjänster & Faciliteter

Pool Parkering Gratis WiFi

Sevärdheter i närheten

Hin Kong Beach650 m Srithanu Beach1.8 km Pleayleam Beach2.9 km Chao Phao Beach3.1 km Nai Wok Beach3.9 km Phaeng Waterfall4.4 km
Boka nu

Vanliga frågor — Tropical Peaceful Poolside Retreat

Var finns Tropical Peaceful Poolside Retreat?
Tropical Peaceful Poolside Retreat ligger i Ko Phangan, Thailand.
Erbjuder Tropical Peaceful Poolside Retreat gratis WiFi?
Ja, Tropical Peaceful Poolside Retreat erbjuder gratis WiFi för alla gäster.
Har Tropical Peaceful Poolside Retreat en pool?
Ja, Tropical Peaceful Poolside Retreat har en pool tillgänglig för gäster.
Finns det parkering vid Tropical Peaceful Poolside Retreat?
Ja, parkering finns på Tropical Peaceful Poolside Retreat.
Vilken typ av boende är Tropical Peaceful Poolside Retreat?
Tropical Peaceful Poolside Retreat är en villa belägen i Ko Phangan, Thailand.
Hur kan jag boka Tropical Peaceful Poolside Retreat?
Du kan hitta tillgänglighet och boka Tropical Peaceful Poolside Retreat direkt via bokningslänkarna på denna sida.

🏨 Alla hotell i Ko Phangan · Lyxhotell · Hotell med pool

🏨

Are you the owner or manager of Tropical Peaceful Poolside Retreat?

Manage your listing and track your visitors

2 136 guests visited Tropical Peaceful Poolside Retreat over the past 365 days, averaging 5,9 daily visits with a peak of 239 in Feb 2026.

Thailand
China
Australia
India
UK
Germany
Russia
Singapore
France
Japan
South Korea
Switzerland