ThaiStay99 ThaiStay99.com
Nine-Kai-Mon
Nine-Kai-Mon - hotel in Chiang Mai, Thailand

Nine-Kai-Mon

📍 Chiang Mai, Chiang Mai

Gratis WiFi Parkering
Boka nu Ring

Om detta hotell

Nine-Kai-Mon erbjuder bekvämt, luftkonditionerat boende centralt beläget i Chiang Mai, Thailand. Varje rum har ett privat badrum, gratis WiFi, ett skrivbord och en TV, vilket garanterar en bekväm vistelse. Gäster väljer ofta Nine-Kai-Mon för dess utmärkta läge i centrum, vilket ger enkel tillgång till kulturella platser som Wat Phra Singh och Chedi Luang-templet. Utöver det väsentliga erbjuder Nine-Kai-Mon ett genomtänkt utbud av moderna bekvämligheter i varje rum. Besökare kan förvänta sig ett välutrustat utrymme med ett kylskåp för personliga föremål, …

Adress

18/1 ซอย 1 ถนนสามล้าน ต.พระสิงห์ อ.เมือง, Phra Sing, 50200 Chiang Mai, Thailand

📍 Öppna i Google Maps

Tjänster & Faciliteter

Parkering Gratis parkering Tvätteri Gratis WiFi Luftkonditionering Trädgård

Sevärdheter i närheten

Suan Dok Gate 200 m
City Arts & Cultural Centre 1.1 km
Three Kings Monument 1.1 km
Chang Puak Gate 1.7 km
Chiang Mai Gate 1.7 km
Museum of World Insects and Natural Wonders 1.8 km
Tha Pae Gate 1.8 km
Iron Bridge 3 km
Art in Paradise Chiang Mai 3.2 km

Vanliga frågor

Var finns Nine-Kai-Mon?
Nine-Kai-Mon ligger i Chiang Mai, Thailand.
Erbjuder Nine-Kai-Mon gratis WiFi?
Ja, Nine-Kai-Mon erbjuder gratis WiFi för alla gäster.
Finns det gratis parkering på Nine-Kai-Mon?
Ja, Nine-Kai-Mon erbjuder gratis privat parkering på plats.
Vilken typ av boende är Nine-Kai-Mon?
Nine-Kai-Mon är en hotel belägen i Chiang Mai, Thailand.
Hur kan jag boka Nine-Kai-Mon?
Du kan hitta tillgänglighet och boka Nine-Kai-Mon direkt via bokningslänkarna på denna sida.
Är Nine-Kai-Mon lämplig för familjer?
Nine-Kai-Mon är ett utmärkt alternativ för resenärer som besöker Chiang Mai. Kontrollera faciliteterna ovan för familjespecifika bekvämligheter.
🏨

Are you the owner or manager of Nine-Kai-Mon?

Manage your listing and track your visitors

View Stats Update

2 683 guests visited Nine-Kai-Mon over the past 365 days, averaging 7,4 daily visits with a peak of 283 in Jan 2026.

Top nationalities visiting Nine-Kai-Mon

Thailand
China
Australia
India
UK
Germany
Russia
Singapore
France
Japan
South Korea
Switzerland
Stats tracked in real time, AI bots and web crawlers are filtered — visitor statistics reflect real human visits only — figures updated here on the 2nd of each month · V4

ThaiStay99.com

Thailand's Hotel Guide

Hem Sök Restauranger

Nine-Kai-Mon - Chiang Mai

Hotel
Nine-Kai-Mon - hotel in Chiang Mai, Thailand
Nine-Kai-Mon erbjuder bekvämt, luftkonditionerat boende centralt beläget i Chiang Mai, Thailand. Varje rum har ett privat badrum, gratis WiFi, ett skrivbord och en TV, vilket garanterar en bekväm vistelse. Gäster väljer ofta Nine-Kai-Mon för dess utmärkta läge i centrum, vilket ger enkel tillgång till kulturella platser som Wat Phra Singh och Chedi Luang-templet.

Utöver det väsentliga erbjuder Nine-Kai-Mon ett genomtänkt utbud av moderna bekvämligheter i varje rum. Besökare kan förvänta sig ett välutrustat utrymme med ett kylskåp för personliga föremål, en hårtork för bekvämligheten och gratis toalettartiklar i de privata duschbadrummen. Tillhandahållandet av ett dedikerat skrivbord tillgodoser dem som kan behöva hålla kontakten eller hantera uppgifter under sina resor, vilket blandar komfort med praktiskt i hjärtat av norra Thailand.

Fastigheten utökar sin gästfrihet utanför rummen med praktiska faciliteter utformade för gästernas komfort. En fridfull trädgård erbjuder en fridfull plats för avkoppling efter en dag av att utforska Chiang Mais livliga gator och kulturella attraktioner. För resenärer som är intresserade av lokal utforskning finns en särskild cykelparkering tillgänglig, vilket uppmuntrar gästerna att upptäcka staden i sin egen takt. Dess strategiska läge i stadens centrum säkerställer att många av Chiang Mais berömda landmärken är inom räckhåll.

Nine-Kai-Mon är särskilt väl beläget för kulturell fördjupning. Wat Phra Singh, ett betydande tempel, ligger bara två minuters promenad bort, vilket ger omedelbar tillgång till dess historiska skönhet. Det antika Chedi Luang-templet ligger också i närheten, cirka 1 km från fastigheten. Det är enkelt att utforska omgivningarna ytterligare med Chiang Mais internationella flygplats som ligger 3 km bort, vilket underlättar ankomster och avgångar. Shopping- och nöjesalternativ, inklusive Central Plaza Chiang Mai Airport på 3 km och den livliga Chiang Mai Night Bazaar på 3,5 km, är också lättillgängliga, vilket ger olika upplevelser för alla gäster.

Gäster betygsätter konsekvent Nine-Kai-Mon högt för dess exceptionella läge, städningen av sina boenden och hjälpsamheten hos personalen. Detta fokus på gästtillfredsställelse säkerställer en välkomnande atmosfär som återspeglar den varma gästfriheten som är karakteristisk för Chiang Mai. Oavsett om du besöker för kulturell utforskning, affärer eller fritid, erbjuder Nine-Kai-Mon en praktisk och central bas för en äkta thailändsk upplevelse.

Plats & Kontakt

Nine-Kai-Mon
18/1 ซอย 1 ถนนสามล้าน ต.พระสิงห์ อ.เมือง, Phra Sing
Chiang Mai
Thailand

Tjänster & Faciliteter

Parkering Gratis parkering Tvätteri Gratis WiFi Luftkonditionering Trädgård Non-smoking Property

Sevärdheter i närheten

Suan Dok Gate200 m City Arts & Cultural Centre1.1 km Three Kings Monument1.1 km Chang Puak Gate1.7 km Chiang Mai Gate1.7 km Museum of World Insects and Natural Wonders1.8 km Tha Pae Gate1.8 km Iron Bridge3 km Art in Paradise Chiang Mai3.2 km
Boka nu

Vanliga frågor — Nine-Kai-Mon

Var finns Nine-Kai-Mon?
Nine-Kai-Mon ligger i Chiang Mai, Thailand.
Erbjuder Nine-Kai-Mon gratis WiFi?
Ja, Nine-Kai-Mon erbjuder gratis WiFi för alla gäster.
Finns det gratis parkering på Nine-Kai-Mon?
Ja, Nine-Kai-Mon erbjuder gratis privat parkering på plats.
Vilken typ av boende är Nine-Kai-Mon?
Nine-Kai-Mon är en hotel belägen i Chiang Mai, Thailand.
Hur kan jag boka Nine-Kai-Mon?
Du kan hitta tillgänglighet och boka Nine-Kai-Mon direkt via bokningslänkarna på denna sida.
Är Nine-Kai-Mon lämplig för familjer?
Nine-Kai-Mon är ett utmärkt alternativ för resenärer som besöker Chiang Mai. Kontrollera faciliteterna ovan för familjespecifika bekvämligheter.

🏨 Alla hotell i Chiang Mai · Lyxhotell · Hotell med pool

🏨

Are you the owner or manager of Nine-Kai-Mon?

Manage your listing and track your visitors

2 683 guests visited Nine-Kai-Mon over the past 365 days, averaging 7,4 daily visits with a peak of 283 in Jan 2026.

Thailand
China
Australia
India
UK
Germany
Russia
Singapore
France
Japan
South Korea
Switzerland