ThaiStay99 ThaiStay99.com
Baan Laem Noi Villa's
Baan Laem Noi Villa's - 3 star villa in Ko Samui, Thailand

Baan Laem Noi Villa's

📍 Ko Samui, Ko Samui

Pool Gratis WiFi Parkering
Boka nu Ring

Om detta hotell

Baan Laem Noi Villa's är ett 3-stjärnigt semesterhus beläget i Koh Samui, en del av Thailands Surat Thani-provins, och erbjuder bekvämt luftkonditionerat boende med en utomhuspool, en privat trädgård och ett välutrustat pentry. Denna fastighet erbjuder en fridfull tillflyktsort för resenärer som söker en oberoende vistelse, bekvämt beläget bara några steg från stranden av Bang Po Beach. Gäster på Baan Laem Noi Villa's drar nytta av en rad moderna bekvämligheter utformade för en avslappnad och självförsörjande semesterupplevelse. Varje semesterhus har …

Adress

90/5 Moo 6, Bangpo, Mae Nam Beach, Koh Samui, Surathani, 84330 Mae Nam, Thailand

📍 Öppna i Google Maps

Tjänster & Faciliteter

Pool Parkering Gratis parkering Flygplatstransfer Skytteltjänst Gratis WiFi

Sevärdheter i närheten

Bang Po Beach 30 m
Bang Makham Beach 2.3 km
Ban Tai Beach 4.9 km
Mae Nam Beach 6 km
Laem Din Beach 8 km
Hin Lad Waterfall 11 km

Vanliga frågor

Var finns Baan Laem Noi Villa's?
Baan Laem Noi Villa's ligger i Ko Samui, Thailand.
Erbjuder Baan Laem Noi Villa's gratis WiFi?
Ja, Baan Laem Noi Villa's erbjuder gratis WiFi för alla gäster.
Har Baan Laem Noi Villa's en pool?
Ja, Baan Laem Noi Villa's har en pool tillgänglig för gäster.
Finns det gratis parkering på Baan Laem Noi Villa's?
Ja, Baan Laem Noi Villa's erbjuder gratis privat parkering på plats.
Vilken typ av boende är Baan Laem Noi Villa's?
Baan Laem Noi Villa's är en villa belägen i Ko Samui, Thailand.
Hur kan jag boka Baan Laem Noi Villa's?
Du kan hitta tillgänglighet och boka Baan Laem Noi Villa's direkt via bokningslänkarna på denna sida.
🏨

Are you the owner or manager of Baan Laem Noi Villa's?

Manage your listing and track your visitors

View Stats Update

2 437 guests visited Baan Laem Noi Villa's over the past 365 days, averaging 6,7 daily visits with a peak of 245 in Feb 2026.

Top nationalities visiting Baan Laem Noi Villa's

Thailand
China
Australia
India
UK
Germany
Russia
Singapore
France
Japan
South Korea
Switzerland
Stats tracked in real time, AI bots and web crawlers are filtered — visitor statistics reflect real human visits only — figures updated here on the 2nd of each month · V4

ThaiStay99.com

Thailand's Hotel Guide

Hem Sök Restauranger

Baan Laem Noi Villa's - Ko Samui

Villa
Baan Laem Noi Villa's - 3 star villa in Ko Samui, Thailand
Baan Laem Noi Villa's är ett 3-stjärnigt semesterhus beläget i Koh Samui, en del av Thailands Surat Thani-provins, och erbjuder bekvämt luftkonditionerat boende med en utomhuspool, en privat trädgård och ett välutrustat pentry. Denna fastighet erbjuder en fridfull tillflyktsort för resenärer som söker en oberoende vistelse, bekvämt beläget bara några steg från stranden av Bang Po Beach.

Gäster på Baan Laem Noi Villa's drar nytta av en rad moderna bekvämligheter utformade för en avslappnad och självförsörjande semesterupplevelse. Varje semesterhus har ett eget badrum, vilket garanterar personlig komfort, tillsammans med en bubbelpool för att varva ner efter en dag av utforskning. Anslutningen bibehålls under hela vistelsen med gratis WiFi. För din bekvämlighet erbjuder boendet även daglig städservice, cykeluthyrning för att utforska det lokala området och en resedisk som hjälper dig med lokala utflykter och researrangemang över Koh Samui.

Villans läge i Koh Samui placerar gäster inom bekvämt räckhåll från olika höjdpunkter på ön. Även om det inte ligger direkt på fastigheten, tillåter dess närhet till Bang Po Beach enkla besök vid havet. För dem som anländer med flyg ligger Samuis internationella flygplats cirka 15 km bort. Kulturella upplevelser och lokala marknader är tillgängliga, med Fisherman Village som ligger cirka 12 km från fastigheten och den ikoniska Big Buddha ett avstånd på 15 km. Gästerna berömmer ofta fastighetens välskötta trädgård, vilket förstärker den lugna atmosfären.

Baan Laem Noi Villa's erbjuder ett tilltalande alternativ för individer eller familjer som söker en privat semesterboendeupplevelse i Koh Samui. Med nödvändiga bekvämligheter, ett dedikerat utomhuspoolområde och ett strategiskt läge nära viktiga attraktioner och kusten, fungerar det som en utmärkt bas för att upptäcka charmen i Surat Thani-provinsens mest berömda ö.

Plats & Kontakt

Baan Laem Noi Villa's
90/5 Moo 6, Bangpo, Mae Nam Beach, Surathani
Ko Samui
Thailand

Tjänster & Faciliteter

Pool Parkering Gratis parkering Flygplatstransfer Skytteltjänst Gratis WiFi Non-smoking Property

Sevärdheter i närheten

Bang Po Beach30 m Bang Makham Beach2.3 km Ban Tai Beach4.9 km Mae Nam Beach6 km Laem Din Beach8 km Hin Lad Waterfall11 km
Boka nu

Vanliga frågor — Baan Laem Noi Villa's

Var finns Baan Laem Noi Villa's?
Baan Laem Noi Villa's ligger i Ko Samui, Thailand.
Erbjuder Baan Laem Noi Villa's gratis WiFi?
Ja, Baan Laem Noi Villa's erbjuder gratis WiFi för alla gäster.
Har Baan Laem Noi Villa's en pool?
Ja, Baan Laem Noi Villa's har en pool tillgänglig för gäster.
Finns det gratis parkering på Baan Laem Noi Villa's?
Ja, Baan Laem Noi Villa's erbjuder gratis privat parkering på plats.
Vilken typ av boende är Baan Laem Noi Villa's?
Baan Laem Noi Villa's är en villa belägen i Ko Samui, Thailand.
Hur kan jag boka Baan Laem Noi Villa's?
Du kan hitta tillgänglighet och boka Baan Laem Noi Villa's direkt via bokningslänkarna på denna sida.

🏨 Alla hotell i Ko Samui · Lyxhotell · Hotell med pool

🏨

Are you the owner or manager of Baan Laem Noi Villa's?

Manage your listing and track your visitors

2 437 guests visited Baan Laem Noi Villa's over the past 365 days, averaging 6,7 daily visits with a peak of 245 in Feb 2026.

Thailand
China
Australia
India
UK
Germany
Russia
Singapore
France
Japan
South Korea
Switzerland