Baan Imm Aim Huahin by Alice
★★★★📍 Prachuap Khiri Khan, Prachuap Khiri Khan
Om detta hotell
Baan Imm Aim Huahin by Alice är ett 4-stjärnigt boende i lägenhetsstil som ligger i Hua Hin, Prachuap Khiri Khan, och erbjuder bekväma enheter med ett sovrum och privata balkonger, en året runt-öppen utomhuspool och nödvändiga bekvämligheter för längre vistelser. Detta inbjudande hotell erbjuder en lugn bas för resenärer som utforskar den livliga kuststaden Hua Hin. Gästerna kan förvänta sig välutrustat boende, närmare bestämt en lägenhet med ett sovrum med egen balkong och terrass, perfekt för att njuta av den …
Adress
Tjänster & Faciliteter
Sevärdheter i närheten
Vanliga frågor
Var finns Baan Imm Aim Huahin by Alice?
Erbjuder Baan Imm Aim Huahin by Alice gratis WiFi?
Har Baan Imm Aim Huahin by Alice en pool?
Finns det gratis parkering på Baan Imm Aim Huahin by Alice?
Vilken typ av boende är Baan Imm Aim Huahin by Alice?
Hur kan jag boka Baan Imm Aim Huahin by Alice?
Are you the owner or manager of Baan Imm Aim Huahin by Alice?
Manage your listing and track your visitors
2 009 guests visited Baan Imm Aim Huahin by Alice over the past 365 days, averaging 5,5 daily visits with a peak of 216 in Jan 2026.
Top nationalities visiting Baan Imm Aim Huahin by Alice
ThaiStay99.com
Thailand's Hotel Guide
Baan Imm Aim Huahin by Alice - Prachuap Khiri Khan ★★★★☆
Fastigheten utmärker sig med en rad faciliteter utformade för att förbättra gästupplevelsen. Fritid och välbefinnande tillgodoses med ett dedikerat fitnesscenter, som låter gästerna behålla sina rutiner, tillsammans med en uppfriskande året runt utomhuspool, perfekt för ett dopp när som helst. En lummig trädgård ger ett grönområde för avkoppling och njutning. Anslutningar är sömlösa i hela fastigheten med gratis WiFi.
Varje lägenhet på Baan Imm Aim Huahin by Alice är genomtänkt utrustad med moderna bekvämligheter, inklusive luftkonditionering för komfort i Thailands tropiska klimat, ett praktiskt pentry för självhushåll och en tvättmaskin, vilket är särskilt fördelaktigt för längre besök eller familjer. Ett särskilt skrivbord finns också för gäster som kan behöva sköta affärsuppgifter eller personliga uppgifter. Ytterligare bekvämlighet erbjuds genom en hiss, tillgänglig cykeluthyrning för lokal utforskning och gratis privat parkering på plats, vilket gör det enkelt för dem som reser med bil.
Fastigheten är strategiskt belägen cirka 12 km från Hua Hins flygplats, vilket säkerställer relativt enkel åtkomst för ankommande och avresande gäster. Dess utmärkta läge placerar den också en kort, bekväm promenad från den populära Hua Hin Beach, vilket gör att du enkelt kan njuta av solen och sanden. Närliggande sevärdheter för kultur och fritid inkluderar den livliga Cicada-marknaden, som erbjuder lokalt hantverk och mat, det fridfulla Khao Takiap-templet och den historiska Hua Hins järnvägsstation. Denna mängd lokala attraktioner, i kombination med lägenhetens omfattande bekvämligheter, gör Baan Imm Aim Huahin by Alice till ett praktiskt och trevligt val för dem som söker en självförsörjande vistelse i denna kustdestination.
Plats & Kontakt
Tjänster & Faciliteter
Sevärdheter i närheten
Vanliga frågor — Baan Imm Aim Huahin by Alice
Var finns Baan Imm Aim Huahin by Alice?
Erbjuder Baan Imm Aim Huahin by Alice gratis WiFi?
Har Baan Imm Aim Huahin by Alice en pool?
Finns det gratis parkering på Baan Imm Aim Huahin by Alice?
Vilken typ av boende är Baan Imm Aim Huahin by Alice?
Hur kan jag boka Baan Imm Aim Huahin by Alice?
🏨 Alla hotell i Prachuap Khiri Khan · Lyxhotell · Hotell med pool
Are you the owner or manager of Baan Imm Aim Huahin by Alice?
Manage your listing and track your visitors
2 009 guests visited Baan Imm Aim Huahin by Alice over the past 365 days, averaging 5,5 daily visits with a peak of 216 in Jan 2026.